Čo vám hovorí vaše telo

Autor: Miroslava Roncová | 8.2.2014 o 16:57 | (upravené 8.2.2014 o 17:52) Karma článku: 4,72 | Prečítané:  907x

  V dnešnom blogu by som sa chcela venovať téme psychosomatických chorôb. Táto téma sa ma osobne dotýka a preto by som chcela o nej niečo povedať. Pojem psychosomatika označuje choroby, pri ktorých vzniku zohrávajú rozhodujúcu úlohu emócie. Sú to negatívne emócie ako frustrácia, zlosť, napätie, depresia, hanba, pocity menejcennosti...Až v posledných rokoch začína západná medicína odhaľovať väzby medzi telom a dušou a ich vzájomným pôsobením.  

 

Dlhšiu dobu som trpela zdravotnými problémami. Nepomáhalo nič. Napriek tomu, že som brala poctivo lieky, stav sa nezlepšoval. Prechodné obdobia zhoršeného stavu boli čoraz častejšie. Začala som cítiť, že musím niečo urobiť, lebo takto to už ďalej nejde. Náhoda chcela, že som natrafila na liečiteľku zaoberajúcu sa čínskou medicínou. Hneď na začiatku mi povedala, že moje problémy budú mať jednoznačne psychickú príčinu. Nabádala ma, aby som začala pátrať vo svojej pamäti a snažila sa rozpamätať, čo ich mohlo spôsobiť. Netrvalo dlho a začala som tušiť, čo to všetko naštartovalo. Hneď v ten večer som zažila hororový zážitok. Najskôr som nemohla zaspať a cítila som, ako vo mne vzrastá napätie. Potom mi začalo byť zle. Mala som prudké návaly horka sprevádzané záchvatmi zimnice. Opakovalo sa to nepretržite celú noc. Pritom, keď som si siahla na čelo, či nemám horúčku, nebolo horúce. Čoskoro sa k tomu pridali úporné bolesti v bruchu. Cítila som rezavú, pálivú bolesť takú silnú, až som mala pocit, že mi orgány musia „povyskakovať" z brucha. Takto zle mi bolo celú noc. Na druhý deň ráno mi bolo síce o niečo lepšie, ale návaly neprestávali. Zavolala som liečiteľke a s hrôzou jej opísala svoj stav.„To je skvelé," jasala. „To je dobre, všetky potlačované emócie sa takto uvoľnili. Musíš len vydržať, neboj sa, to prejde. Takto skoro som to nečakala, to je super."Mne super nebolo, mne bolo zle. Hoci sa to pozvoľne zlepšovalo, išlo to veľmi pomaly a trvalo niekoľko dní, kým to prešlo. Medzitým som vážne uvažovala, že s tým zájdem k lekárovi, ale napokon som si to rozmyslela. Nakoniec, tak ako povedala, to prešlo samé, len to chcelo čas. V rámci terapie mi odporučila nejaké bylinky, zmenila som jedálniček a hlavne som začala robiť rôzne cvičenia na prácu s psychikou, meditáciu atď. Robila som cvičenia hlavne z knihy od Inny Segal - Čo vám hovorí vaše telo. Je to skvelá kniha a cvičenia mi naozaj pomohli. Robím ich doteraz a musím uznať, že keď sa robia pravidelne, sú veľmi účinné. Dnes sa cítim tak dobre, ako už dávno nie. Rada by som teraz niečo povedala o tejto knižke.

 

Kniha je rozdelená do piatich kapitol. Prvá má názov Čo vám hovorí vaše telo a obsahuje Príručku fyzických ťažkostí a odporúčaní na ich liečenie. Je to abecedný zoznam častí tela spolu s popisom psychických faktorov spôsobujúcich ich ochorenie. Okrem toho je ku každej časti priradené cvičenie na odstránenie problémov.

Druhá má názov Čo vám prezrádzajú fyzické príznaky ochorení. Obsahuje Zoznam ochorení v abecednom poradí.

Tretia kapitola Čo vám prezrádzajú vaše emócie. Zameriava sa na Pochopenie a liečenie emócií spôsobujúcich choroby. V nej sú uvedené najčastejšie negatívne emócie a opäť ku každej je priradené konkrétne cvičenie. Za nimi sú uvedené cvičenia na vyvolanie pozitívnych emócií.

Štvrtá kapitola má názov Tajná reč farieb a oboznámi vás s účinkom každej farby na konkrétnu časť tela alebo pri odstraňovaní negatívnych emócií.

No a posledná piata Čo vám hovoria vaše telesné sústavy sa zameriava na výklad choroby z hľadiska celej sústavy, do ktorej postihnutá časť patrí.

 

Túto knihu odporúčam každému, kto je otvorený novým prístupom v liečbe. Buď chce podporiť klasickú liečbu alebo vyskúšať iný prístup, pretože klasická liečba mu nezaberá. Cvičenia sú jednoduché a podané zrozumiteľne, zvládne ich každý. Veď za vyskúšanie nič nedáte a ktovie, možno aj budete svedkami zázračného vyliečenia.

 

Inna Segal je autorkou intuitívneho liečenia pomocou vizualizácie, medzinárodne uznávanou liečiteľkou, profesionálnou rečníčkou, spisovateľkou a televíznou moderátorkou. Medzi jej klientov patria lekári, vrcholoví manažéri, odborníci z rezortu zdravotníctva, herci a športovci.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?